Beslenme & Diyet

Patates Diyeti

Kış aylarına girilen bu dönemler genellikle kadınların iştahları açılır ve yazın verdikleri tüm kiloları geri alırlar. İster patates diyeti ile kilonuzu sabit tutun, isterseniz ideal kilonuza ulaşın. Şeker hastalarının denememesi gereken bir yöntemdir. Kısa süre içerisinde dilediğiniz kiloya ulaşabileceğiniz patates diyeti evleriniz de, iş yerleriniz de, çarşıda, pazar da dilediğiniz her yerde sıkıntı yaşamadan uygulayabileceğiniz bir diyet programı olmaktadır.

Patates diyeti ile 3 günde 5 kilo vermeniz mümkündür. Kilo verme süreci kişinin metabolizmasına göre farklılık göstermektedir. Diyet ile birlikte düzenli bir şekilde spor programı uygulandığında 1gr fazlalığınız kalmayacaktır.

Patatesin İçeriğinde Neler Bulunur?

Patatesin ana vatanı Güney Amerika’dır. Güney Amerikalı kadınların formlarını patates ile korudukları düşünülebilir. Pişmemiş bir patatesin %80’i su ve geri kalanı karbonhidrattan oluşmaktadır. İçerisinde karbonhidrat bulunduğundan dolayı, şeker hastaları için sakıncalı bulunmaktadır. Patatesin besin değerleri insanın gün içerisinde alması gereken kadar besini almasını sağlamaktadır. Bu yüzden patates diyeti herhangi bir takviye alınmadan uygulanabilir. Diğer ülkeler de insanlar günlük besin değerlerinin çoğunu patates ile tamamlamaktadırlar.

Patates insan vücudunun gerekli bulduğu vitaminin %40 kısmını karşılamaktadır. Patates damar sertliği probleminde yardım sağlayıcı, kabızlık problemi ve sindirim kolaylaştırıcı bir özelliğe sahiptir. Patatesin en önemli özelliği ise kanser önleyici etkisi bulunması denilebilir. Patates diyeti ile sadece fazla kilolarınızdan kurtulmakla kalmayacaksınız. Vücudunuz gerekli vitaminleri alırken, aynı zaman da günümüz de fazlasıyla yayılan kanser hastalığından da korunacaksınız. Amerikan Kanser Birliğine göre patatesin olumlu sonuçları gözlenmektedir. Patates diyeti 3 günde 5 kilo verdiren, şok diyetler arasında geçmektedir.

Patateste Kaç Kalori Bulunmaktadır?

Sebzelerin kalorileri, günümüzde en fazla merak edilen ve araştırılan sorular haline gelmektedir. Patatesin 100 gramı ortalama 76.7 kalori gelmektedir. Patates haşlanmış olarak önerilmektedir.

Patates Diyet Listesinde Neler Bulunmaktadır?

Patates diyeti nasıl yapılır? Sorusunun cevabı işte aşağıda bulunan listede sizleri bekliyor.

1.Gün listesi; Sabah kahvaltısında, 2 orta boy haşlanmış patates, öğle yemeğinde, 2 orta boy haşlanmış patates, akşam yemeklerinde, 3 orta boy haşlanmış patatesten oluşmaktadır.

2.Gün listesi; Sabah kahvaltısında, 2 orta boy haşlanmış patates, öğle yemeğinde, 2 orta boy haşlanmış patates, akşam yemeklerinde, 3 orta boy haşlanmış patatesten oluşmaktadır.

3.Gün listesi; Sabah kahvaltısında, 2 orta boy haşlanmış patates, öğle yemeğinde, 2 orta boy haşlanmış patates, akşam yemeklerinde, 3 orta boy haşlanmış patatesten oluşmaktadır.

4.gün şu şekilde devam etmektedir. Sabah kahvaltısında, 1 elma ve mandalina, öğle yemeğinde 2 orta boy haşlanmış patates, akşam yemeğinde ise 2 but tavuk ızgara, haşlama ve yeşil salata.

5.gün sabah kahvaltısında, 1 elma ve 2 mandalina, öğlen, 1 elma ve 2 mandalina, akşam yemeğinde ise 2 porsiyon balık veya bonfile şeklinde diyet devam etmektedir.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aslıcan Şekercioğlu Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Aslıcan Şekercioğlu
Ziyaretçi
Aslıcan Şekercioğlu

Ne diyeyim, zayıflamak için onca emek verdim işe yaramadı. Bir de patates diyetini deneyelim.