Beslenme & Diyet

Göbek Eritme Yolları ve Mekik Göbeği Eritir Mi?

Kilo alan kişilerde yağlar genellikle göbek bölgesine depolanır. Yağlanmanın büyüttüğü göbek çirkin görünür. Bu durumda harıl harıl göbek eritme yolları araştırılmaya başlanır. Zayıflama çayları, 600 kalorilik diyetler, ter attıran kıyafetler, çeşitli kemerler ve daha pek çok tamamen kandırmaya yönelik içerikle karşılaşılır. Bir de bölgesel zayıflama yalanlarıyla bunlar allanıp pullanır ve kafalar yanlış bilgilerle doldurulur. Şimdi gerçeklere gelelim.

Bölgesel zayıflama denilen olay spor ve diyetle mümkün değildir. Bununla alakalı da uzun bir yazı yazmayı planlıyorum ancak şimdilik özet geçelim, göbek eriten diyet ve göbek eriten egzersizler gibi içerikler tamamen yalan. Açıklayalım.

Yağlar insanın enerji depolarıdır. Enerji ihtiyacı oluştuğunda vücut bu depolara başvurur ve oradaki yağları parçalayıp enerji elde eder. Enerji gerektiğinde hangi bölgedeki yağı tercih edeceğini tamamen kendisi seçer. Seçimini genellikle yağların en çok depolandığı göbek, kalça gibi bölgelerden yapar. Buradan çıkan sonuç şu: Göbek eritmek için göbek bölgenizi çalıştıran egzersizler yapmanızın veya göbeğinizi eriten bir diyet aramanızın hiçbir anlamı yok. Yaptığınız sağlıklı bir diyet, sıradan egzersizler göbeğinizi eritmek için aynı derecede etkili.

Göbek Eritme Yolları

Aslında burada zayıflamak için bir kaç ipucu vereceğim sadece. Bunları uyguladığınızda hastalığınız yoksa büyük bir ihtimalle zayıflayacaksınız. Zayıflarken de yağların en çok depolandığı bölgelerde (örneğin göbek) büyük miktarda yağ yakımı gerçekleşecektir.

Şeker Tüketmeyin

Şeker yüzyılımızın en büyük belalarından! Pek çok hastalığın ve obezitenin en temel sebebi şeker. Çikolatalar, bisküviler, içerisine ekstra şeker atılmış içecekler, kurabiyeler, börekler, çörekler, tatlılar… Listenin ne kadar uzun olduğunu fark ettiniz mi?  Şeker yiyeceklerimizin büyük bir kısmını ele geçirmiş olsa da doğal beslenerek şekerden kurtulmak mümkün.

Paketlenmiş Gıdalardan Kaçının

Paketlenmiş gıdaların içerisine çeşitli katkı maddeleri ilave edilir, bundan dolayı sağlığa zararlıdır. Paketlenmiş ürünler genellikle yüksek kalori ve yüksek oranda şeker içerir. Protein, vitamin ve kaliteli yağlar açısından tamamen fakirdirler. Vücuda hiçbir faydası olmayan paketlenmiş gıdaları tüketip bir yandan da şişmanlamak hiç akıl karı değil! Paketlenmiş gıdalardan kaçının, doğal beslenin.

Düzenli Uyku

Metabolizmanın doğru çalışabilmesi için iyi uyku şart. Her gün 6-8 saat, zifiri karanlıkta 23.00-07.00 saatleri arasında uyumaya özen gösterin. Minik sapmalar olsa bile bunu bir rutin haline getirin ki hormonlarınız doğru çalışsın. Düzenli uyuyarak hem daha sağlıklı olun hem de zayıflamanızı bir katkıda bulunun.

Bol Protein Düşük Karbonhidrat Tüketin

Proteinler tokluk hissinin süresini arttırır böylece iştahı dengeler. Karbonhidratlar (özellikle basit karbonhidratlar) çabuk acıkmaya sebep olur. Basit karbonhidratlardan tamamen kaçınmak, kompleks karbonhidratları da doğru miktarda tüketmek gerekir.

Zayıflamayla alakalı daha detaylı bilgiler için zayıflamak için ne yapılmalı başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. A’dan Z’ye tam bir rehber!

Mekik Göbek Eritir Mi?

Mekik gerçekten göbek eritir mi? Kaç mekik çekilirse 1 kilo verilir? Göbek yağlarını eritmek için nasıl mekik çekilmeli? ve daha pek çok soru var. Maalesef ki tamamen gereksiz sorular çünkü mekikle göbek erimez sadece sıkılaşır. Göbek eritmek için egzersiz aranıyorsa farklı egzersizlere yönelmek daha faydalı olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir