Beslenme & Diyet

Bitkisel Yollarla Dişlerinizi Beyazlatın

Her insan da en çok dikkat çeken bölgelerden biri de ağız ve dişlerdir. Dişlerin fena görünümlü veya renginin sarı ve siyah benzeri renkler de olması öteki kişiler için son derece itici bir tesir oluşturabilir. Genellikle insanlar bu şekilde çirkin ve sarı dişleri olan kişilerle konuşmak bile istemeyebiliyorlar.

Bitkisel Diş Beyazlatma Teknikleri

Dişleri beyazlatmak için en çok tercih edilen malzemeler limon, karbonat, kabartma tozu, çilek ve muz kabuğu olarak biliniyor. Özellikle en etkili olan diş beyazlatma yöntemlerini sizlerle paylaşacağız. Limon ve kabartma tozunu yahut karbonatı karıştırarak elde ettiğiniz karışımı pamuklu çubuk sayesinde dişlerinize sürün ve 1-2 dakika bekletin. Yıkadıktan sonra dişlerinizin renginin açıldığını görürsünüz. Açıkçası kabartma tozu karbonata göre daha etkili olmaktadır ve aşındırma etkisi de daha az bu nedenle sizlere kabartma tozu ile limonu karıştırmanızı öneririm. Fakat bu işlemleri çok fazla çok yapmamanız gerekir

Çilek ve Muz Kabuğu ile Dişlerinizi Beyazlatır

Bunların dışında çilek ve muz kabuğuyla da dişlerinizi beyazlatmanız olasıdır. Bir çileği enine keserek dişlerinize yaklaşık 2-3 dakika kadar sürün. Muz kabuğunun iç kısmında aynı şekilde dişlerinize sürdüğünüz de dişlerinizi beyazlatma konusunda son derece yararlı olduğunu görürsünüz. Bu doğal diş beyazlatma yöntemleri evde kolaylıkla yapabileceğiniz diş rengi beyazlatma yöntemleridir ve son derece etkilidir. Bu tip organik yöntemlerle çok fazla basit bir biçimde diş rengini açma yapabilirsiniz.

Bitkisel Yağlarla Beyazlatma

Ayçiçek yağı, hindistan cevizi yağı, susam yağı veya zeytinyağıyla dişlerinizi ovmak dişleri beyazlatır. Yapmanız gereken tercih ettiğiniz bitkisel yağ ile dişlerinizi 20 dakika ovmak. Ovduktan sonra ağzınızı bol suyla çalkalayın. Ağız sağlığınıza önem veriyorsanız sağlıklı yağlarla gargara da yapabilirsiniz.

Fesleğen Dişleri Beyazlatır Diş Eti Kanamasını Durdurur

Fesleğenin yararlı bir bitki olduğu herkes tarafından bilinir ancak az sayıda kişi diş beyazlatma özelliğinden haberdar. Diş ve diş eti sağlığına yararları bulunan fesleğen dişleri beyazlatmak ile kalmaz diş eti kanamalarını da durdurur. Yapmanız gereken tek şey fesleğeni kurutmak ve toz haline getirmek. Toz fesleğenle dişlerinizi doğrudan fırçalayabilir ya da isterseniz diş macununa ilave edebilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir