Beslenme & Diyet

800 Kalorilik Diyet Listesi

Kalori hesabına göre diyet yapanlar düşük kalorili diyet arayışına düşerler. 800 kalorilik diyet arayanlara uygun bir çözüm sunmak istedik. Zaten alınan kalori miktarı düşürüldüğü için vücudun iyice güçten düşmemesi, beslenmesi ve hastalıkların yaşanmaması için doğru yiyecek seçimlerinin yapıldığı diyetlere yönelmek gerekir. Sizler için hiçbir yerden alıntı yapmıyor, listeyi kendimiz hazırlıyoruz. Yine de kalori miktarı düşük olduğu için enerji eksikliği yaşamanız doğal. Uzun süre 800 kalori sınırlamasıyla beslenmemek gerektiğini de belirtelim. 3-5 gün yaptığınızda vücudunuza kalıcı hasarlar vermezsiniz ancak süre uzadıkça kendinize zarar vermeye başlarsınız.

800 Kalori İçeren Günlük Diyet Listesi

Gün içerisinde kaç öğünle beslenilecek? Buna karar verip ardından öğünlere uygun şekilde yiyecekleri yerleştirmek en uygunudur. Sizlere üç öğünü öneriyoruz. Gelelim listeye;

Kahvaltı: 1 adet haşlanmış yumurta, 150 gram yağsız meyveli yoğurt, 1 adet domates. Şekersiz çay. Bir kaç tane çiğ fındık. (Yaklaşık 300 kalori)

Öğle yemeği: Haşlanmış, yağsız sebze yemeği. Örneğin ıspanak. Sade ve yağsız yoğurt. (150 gram kadar). Yağsız, tuzsuz ancak bol limonlu veya sirkeli salata.  (Yaklaşık 200 kalori)

Akşam yemeği: 150 – 200 gram derisiz tavuk göğüs eti. 150 gram kadar yoğurt ve salata. (Yaklaşık 300 kalori)

Alternatif bir 800 kalorilik diyet listesi;

Kahvaltı: 5 kaşık yulaf ezmesi ve 1 süt bardağı süt. İçerisine çok az miktarda tatlandırmak içine minik doğranmış meyveler ilave edebilirsiniz. (Yaklaşık 250 kalori)

Öğle yemeği: 150 – 200 gram derisiz tavuk göğüs eti. Az zeytinyağlı salata. 3 çorba kaşığı pilav. (Yaklaşık 350 kalori)

Akşam yemeği: Haşlanmış, yağsız sebze yemeği. Örneğin ıspanak. Yanında bir bardak taze sıkılmış meyve suyu 40 grama kadar tuzsuz, çiğ kuruyemiş.  (Yaklaşık 250 kalori)


800 kalorilik diyet yaparken sporla takviyede bulunmanız kilo verme sürecinize önemli katkılarda bulunacaktır. Ayrıca diyet süresince su içmeye özen göstermelisiniz. Vücudun yemekten çok suya ihtiyacı vardır. Su ihtiyacınızı giderdiğinizde acıkma miktarınız önemli miktarda düşeceği gibi her açıdan daha sağlıklı bireyler olacaksınız. Normalde de içtiğiniz su miktarına özen göstermelisiniz ancak 800 kalorilik diyet listesini uygularken daha da dikkatli olmalısınız.

Yukarıdaki listedeki yiyeceklere orta boy bir meyve ilave ederek kalori miktarını 900’e çıkarabilirsiniz. Böylece her gün ara öğün olarak tüketeceğiniz çeşitli meyvelerle gün içerisinde biraz daha enerji kazanabilir ve aynı zamanda vitamin ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir