Beslenme & Diyet

1000 Kalorilik Diyet Listesi

Kalori bazlı diyet listeleri paylaşmaya devam ediyoruz. Bu yazıda da sizlere 1000 kalorilik diyet listesi sunacağız. Açıkçası çok aktif bir hayatınız yoksa 1000 kalori ile beslenmek gün içerisinde sizlere yeterli gelecektir ve bir yandan da kilo vermenizi sağlayacaktır. Doğru yiyecekleri tercih ettiğiniz taktirde acıkma miktarınız da düşecektir. Eğer yüksek tempolu hayata sahipseniz 1000 kalorilik diyet sizin için uygun olmayabilir. Onun dışında özellikle ev hanımları veya masa başı işlerde çalışan kişilere uygundur. 1000 kalori diyet listesi hakkında bilgileri sunduk, şimdi karşınızda aradığınız sağlıklı ve kilo vermeye yardımcı liste!

1000 Kalorilik Diyet Listesi

Aşağıdaki listede her öğün içeriğinde farklı maddelerle karşılaşacaksınız. Tercihi sizlere bırakıyoruz. Her öğün için istediğiniz maddelerden birini seçerek 1000 kalorinizi tamamlayabilirsiniz. Böylece sevdiğiniz yiyecekleri tüketerek zayıflamanın keyfine varacaksınız diye umuyoruz!

Sabah;

  • 1 domates ve 1 salatalıktan yapılan söğüş. Yanına 2 adet haşlanmış yumurta. Kibrit kutusu kadar beyaz peynir ve bitki çayı.
  • Yağı azaltılmış, yağsız labne piyasada ne kadar yaygın bilmiyorum ancak bulabiliyorsanız 2 ince dilim tam buğday ekmeğine yağsız labne sürüp bir bardak taze meyve suyuyla birlikte tüketebilirsiniz.
  • İlk öğünde meyve tüketmeyi seviyorsanız muz, kivi, çilek ve benzer meyvelerle meyve salatası oluşturabilirsiniz. Meyve tercihleri tamamen size kalmış, istediğiniz meyvelerin kalori miktarlarına göz atarak uygun ölçülerde bir meyve salatası hazırlayabilirsiniz.

Öğle;

  • 2 adet haşlanmış orta boy patates.
  • Zeytinyağlı, tavuklu salata. Tercih edilen tavuk eti mutlaka yağsız olmalı. Tavuk göğsü ve benzerleri tercih edilebilir. Miktar olarak 100 gram civarında uygundur.
  • Minik bir sandviç ekmeği arasına peynir, domates ve salatalık ilave edip dışarıya çıkarken çantanıza koyarak dışarıda diyetinize devam edebilirsiniz.

Akşam;

  • Türlü yemekleri kış mevsiminde vücuda büyük katkılar sağlar. Mevsimin faydalı sebzeleriyle hazırlayacağınız türlü yemeklerini yağsız pişirin. Piştikten sonra üstüne 1-2 kaşık zeytinyağı gezdirip tüketebilirsiniz.
  • Türlü dışında çeşitli sebze yemeklerini de tercih edebilirsiniz. Yağsız pişireceğiniz sebze yemeklerinin beraberinde yoğurt ve salata tüketerek öğününüzü zenginleştirmeniz yararınızadır.

Seçkinyazar’dan bu kadar. 1000 kalorilik diyet listesini tercihlerinize göre şekillendirebileceğiniz şekilde sizlere sunduk. Umarız beğeninizi kazanmıştır!

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir